Blogas

Kaip feromonai veikia mūsų seksualinę aistrą?

Ar kada tik įlipus į autobusą ar įėjus į barą pajutote staigų, nerimą keliantį potraukį nepažįstamajam? Moterų sveikatos ekspertai ir endokrinologai sako, kad tai gali būti susiję su feromonais. Kai jaučiame padidėjusį seksualinį atsaką, gali būti, jog gauname feromonų žinutes. Greičiausiai girdėjote apie feromonus, tačiau gali būti, jog nežinote kaip tai veikia potraukį. Štai viskas, ką turite žinoti, pradedant nuo to, kas yra feromonai (ir kas nėra), baigiant tuo kaip jie veikia poravimąsi ir kaip mes galime paveikti feromoninę komunikaciją.
Kaip feromonai veikia mūsų seksualinę aistrą?

Kas yra feromonai?
Feromonai yra nematomi chemikalai, kuriuos gyvūnai, įskaitant ir žmones, skleidžia į aplinką ir paveikia kitų tos pačios rūšies atstovų elgesį.

Neteisingai manoma, kad feromonai yra kvapo sinonimas. Tai daug subtiliau nei „žmogus skaniai kvepia, turbūt jis man tinkamas“. Tai labiau nesąmoningas troškimas, nei tik kvapas.

Feromonai taip pat dažnai supainiojami su hormonais. Jie panašūs kalbiniu požiūriu, o taip pat jie yra vienas kitą papildantys junginiai. Tačiau skirtumais subtilūs. Pirmiausia, hormonai pagaminti iš amino rūgščių, o feromonai uš lipidų. Taip pat hormonai kontroliuoja ir reguliuoja skirtingas kūno funkcijas. O feromonai siunčia žinutę už kūno ribų. Taigi, jūsų hormonai veikia jus, o jūsų feromonai veikia aplinkinius.

O kokią tiksliai žinutę jie siunčia? Jie gali siųsti įspėjimą, kvietimą poruotis ir panašiai. Šie pranešimai taip pat parodo mūsų hormonų būklę ar nurodo moters ciklo fazę potencialiems seksualiniams partneriams.

Kaip feromonai veikia žmones?
Nors gyvūnų feromonai ištirti neblogai, su žmonėmis susiję tyrimai labai riboti. Tiesą sakant, jų iš viso nebuvo kol prieš 30 metų paaiškėjo, jog žmonės taip pat greičiausiai skleidžia feromonus.

Daugelis mokslininkų mano, kad žmonės tikrai skleidžia feromonus ir tai, kad jie veikia panašiai kaip ir gyvūniniai. Tai spėjimas, tačiau jis racionalus. Žinoma, kad kitos rūšys skleidžia feromonus, susijusios su seksualiniu potraukiu. Žmonės labai nesiskiria nuo kitų gyvūnų, mes esame gyvūnų karalystės dalis.

Gyvūnams feromonų aptikimas ir suderinamumas yra dalis tinkamo poravimosi atrankos proceso. Vieno tyrimo metu paaiškėjo, kad kai žiurkėno patelė yra vaisinga, ji skleidžia feromonus, kuriuos gali aptikti patinėlis, o tai jį verčia poruotis su patele.

Žinoma, mūsų feromonai netraukia visų. Gali būti, jog traukiame tuos, kurie genetiškai skiriasi nuo mūsų, ypač tam tikras imuninės sistemos genas vadinamas MHC. Buvo atliktas žymus tyrimas, kurio metu mokslininkas davė vyrams švarius marškinėlius, kuriuos dėvėti turėjo dvi dienas ir naktis, o tada grąžinti atgal. Tada mokslininkas sudėjo kiekvienus marškinėlius į dėžutes su skylute uostymui. Moterys savanorės atėjo ir uostė dėžutes bei fiksavo malonų kvapą. Rezultatas? Moterims labiau patiko vyrai, kurių MHC genas skyrėsi nuo jų. Tačiau tos moterys nevartojo oralinių kontraceptikų. Kodėl tai svarbu? Skaitykite toliau.

Išjungti / įjungti?
Mokslininkai mano, kad hormoninė kontracepcija gali trukdyti natūraliam poravimosi procesui. Šie kontraceptikai manipuliuoja moterų hormonais, o tai gali veikti ir feromonus, nes tiek feromonai, tiek hormonai kartu padeda gyvūnams efektyviai poruotis. Tyrimo metu paaiškėjo, kad kai moteris vartoja kontraceptikus, ji gali rinktis vyrą su panašiu MHC genu. Kai kurie mokslininkai spėja, kad tai susiję su kontraceptikų poveikiui progesterono lygiui ir ovuliacijos stabdymui, reiškia, tai klaidina kūną manyti, jog šis laukiasi. Kai laukiatės, natūraliai ieškote ryšio ir apsaugos iš šeimos narių, o tai reiškia genetinį panašumą.

Žinoma, tai nereiškia, kad turime apleisti hormoninę kontracepciją, milijonams moterų tai puikus būdas apsaugantis nuo nepageidaujamo nėštumo.

Ar galime ką nors padaryti norėdami optimizuoti savo feromonus?
Kaip minėjome, per mažai tyrimų, kad būtų galima pasakyti kaip feromonai veikia žmones, todėl nėra jokių įrodytų būdų kaip pagerinti mūsų skleidžiamus feromonus. Tačiau smalsiems siūlome apsvarstyti nehormonines kontracepcijos priemones ir bekvapes grožio ir higienos priemones. Kai savo gyvenimą apsunkiname su išoriniais cheminiais kvapais, kurie nėra natūralūs, gali būti, kad užgožiame savo feromonus.

Apie mus

Mūsų erotinių prekių parduotuvė išsiskiria ne tik tuo, jog bene pirmieji Lietuvoje pradėjome siūlyti sekso prekes mažomis kainomis, bet ir tuo, kad pirmieji supratome, jog apsipirkti sekso reikmenų parduotuvėje gali būti greita ir paprasta, ir tai galima padaryti visiškai anonimiškai! Mes dalyvaujame įvairiose sekso prekių parodose ir erotines prekes perkame tiesiai iš gamintojų! Tai leidžia pasiūlyti tik originalius meilės žaislus Jūsų santykių paįvairinimui.

El. parduotuvė prekės.suaugusiems.lt buvo sukurta atsižvelgiant į vartotojų poreikius, o asortimentas parinktas atsižvelgiant į Jūsų pageidavimus. Pirkėjams nuolat siūloma iki 2000 skirtingų sekso prekių bei seksualių apatinių.