Blogas

Kokias stadijas išgyvena kiekvieni ilgalaikiai santykiai?

Nors gali atrodyti, jog sveiki ilgalaikiai santykiai visada klostosi puikiai, realybėje beveik kiekviena pora patiria pakilimų ir nuosmukių ir taip pat pereina per skirtingas santykių fazes. Šios stadijos gali būti sudėtingos ir net galite imti abejoti jūsų ryšiu su partneriu. Tačiau, jei nusprendžiate dirbti ties jomis drauge, viską ištversite.
Kokias stadijas išgyvena kiekvieni ilgalaikiai santykiai?

Bėda ta, kad ne visada būna lengva pastebėti stadiją, kai ji ateina, ypač todėl, jog visos jos pasireiškia skirtingai skirtingoms poroms. Kiekvieni santykiai yra unikalūs ir išgyvena skirtingas fazes skirtingu metu. Kai kurios poros šias fazes gali pereiti per kelis mėnesius, tačiau kitos gali užtrukti ir kelis metus.

Žinoma, santykių pradžioje visi išgyvena medaus mėnesio fazę, kurioje viskas atrodo lengva ir smagu. Tačiau po to seka gana netikėtos stadijos net tada, kai jūsų santykiai kuo sveikiausi.

1. Identiteto praradimas
Kai santykiai vystosi, vienas iš partnerio ar abu gali imti jaustis taip, lyg prarastų dalį savęs. Taip nutinka todėl, jog daug laiko leidžiate kartu, ar susitelkiate į dalykus, kuriuos darote kaip pora. Ir tai gali sukelti nerimą. Turėtumėte atskirti tai, ką darote poroje ir iš naujo atrasite save. Gali padėti, jei kiek laiko praleisite atskirai, susitelksite į asmeninius tikslus, o gal būt atrasite kelis prasmingus hobius tik sau. Toks tyrinėjimas gali būti puikus porai, tačiau taip pat gali būti padarytas ir vieno asmens tol, kol dėl to nebus paliekamas partneris.

2. Smulkmenų pamiršimo stadija
Pirmomis susitikinėjimo dienomis, neįmanoma pamiršti žmogaus, nes viskas atrodo nauja. Tačiau bėgant metams galite imti vienas kitą laikyti savaime suprantamu dalyku.

Poros dažnai tą daro – pamiršta dėkingumą, ypač dėl smulkmenų. Dėkingumo nebuvimas gali sukelti atitolimą ir jausmą, kad nesi reikalingas. Tačiau, visada galite pasistengti parodyti partneriui meilę tam, kad abu jaustumėtės palaikomi ir laimingi. Santykius išlaikyti įdomius reikia pastangų, tačiau viskas yra įmanoma.

3. Jokio sekso
Yra daugybė faktorių, lemiančių mažą libido, įskaitant nerimą, depresiją, problemas darbe, sveikatą ir t.t. Tačiau daugybė porų pereina šią stadiją. Kažkuriuo metu net sveikiausia pora susidurs su skirtingais seksualiniais poreikiais, bet sveikuose santykiuose niekas nieko dėl to nekaltina ir negėdina. Partneriai abu išreiškia savo nerimą ir išklauso kito partnerio, tada nusprendžia, kokių veiksmų reikėtų imtis. Šioje fazėje komunikacija svarbiausia.

4. Balansavimo stadija
Santykiai niekada nebus tolygūs ar visiškai sąžiningi, o tai darosi labiau pastebima su laiku. Kartais vienam partneriui reikia daugiau dėmesio nei kitam ir šioje stadijoje nereikėtų ieškoti lygybės. Turinčios stiprų ryšį poros gerbia ir palaiko vienas kitą. Tokie žmonės supranta, jog turi rūpintis partneriu ir tai, kad gaus tai atgal.

5. Modelio griuvimo stadija
Kai ilgą laiką esate su vienu žmogumi, yra didelė tikimybė, kad įsisukate į rutiną ar sukuriate kelis blogus įpročius. Tačiau tai nereiškia, kad jūsų santykiai žlugs.

Visuose santykiuose atsiranda tam tikri elgesio modeliai, net ir neigiami. Sveikos poros prisiima individualią atsakomybę ir nutraukia negatyvų elgesį, kuris kartais išryškėja. Prisiminkite, jog modeliui sukurti reikia poros, o jam sugriauti užtenka vieno žmogaus. Geriausias būdas tą padaryti – likti ramiu ir išaiškinti kaip galima atsikratyti blogo įpročio. Gali prireikti nustatyti naujas ribas, arba sukurti kelias taisykles.

6. Bagažo stadija
Kažkuriuo metu santykiuose galite imti labiau atsiverti partneriui ir daugiau pasakoti apie praeitį.

Tokie dalykai kaip pasitikėjimo problemos ar bijojimas įsipareigoti gali sudrebinti santykius, o tada gali kilti ginčai, nesusipratimai ir nusivylimas. Bet jei rasite būdą kaip galite vienas kitą gerbti ir kartu sukursite ribas, šią stadiją lengvai išgyvensite.

7. “Aš tave myliu, bet tu man nepatinki”
Tam tikrose santykių stadijose įmanoma mylėti, bet nelabai mėgti partnerį. Taip nutinka tada, kai pora ilgą laiką yra kartu ir jaučiasi itin ramiai. Mes linkę keisti dalykus, tačiau nekreipiame dėmesio į smulkmenas. Štai tada pasimatymai ir nauji potyriai gali tapti labai reikalingi. Taip padės atkurti intymumą.

8. Sustiprėjusio intymumo stadija
Santykių pradžioje viskas gali atrodyti ypač aštriai ir karštai, tačiau dažnai tam išlaikyti prireikia nemažai pastangų.

Nenustebkite, jei kažkuriuo metu pasijausite daug artimesni. Kai progresuojame savo seksualume, mūsų seksualinė funkcija taip pat veikiama ir tai sukuria artimesnį ryšį su partneriu. Toks ryšys ir aistra taip pat suteikia progą paieškoti naujų alternatyvių būdų seksualiniam suartėjimui.

9. Pasitikėjimo statymo stadija
Jei santykiai yra sveiki, galite manyti, kad pasitikėjimas yra natūralus. Tačiau tai yra kažkas, dėl ko turite dirbti kaip pora nuo pat santykių pradžios. Santykių pradžia gali būti panaši į amerikietiškus kalnelius – patiriate aukštą traukos lygį, tuo pačiu nesugebate nustatyti ribų ir negalite surasti partnerio trūkumų. Tačiau po to, kai visą tai atrandate, galite imti statyti pasitikėjimą. Į tai įeina klausimai, atsivėrimas ir tokių santykių, kokių abu norite kūrimas.

Net laimingiausios poros patiria pakilimų ir nuosmukių ir pergyvena skirtingas santykių fazes. Jei sugebėsite atpažinti stadijas, galėsite dirbti drauge kaip pora. Taip galėsite turėti laimingus, patvarius ir ilgalaikius santykius.

Parduotuvės atsiliepimai

 • Superine parduotuve!
  Daiva
  Platus asortimentas, greitas pristatymas
  Vile
  Beveik kasdien naujos prekės, svetainė greita, patogi, o pristatymas itin greitas ir konfidencialus. ;) Šaunuoliai
  Vaida
  Patogus puslapis, viską lengvai randu, nereikia klaidžioti ir ieškoti kur galėtų būt viena ar kita prekė. Plius greitas pristatymas. Šaunu ;)
  M
 • Platus asortimentas, visada nustebina naujovės, kartu su vyru galime pakurstyti ugnelę miegamajame. Ačiū už greitą prekių pristatymą, aiškius prekių aprašymus ir kokybiškas prekes.
  Lojalioji
  Patys geriausi atsiliepimai. Telefonu visada gaunu kokybišką konsultaciją, o pristatymas greitas ir operatyvus. Prekės taip pat aukščiausios kokybės, dar nė karto neteko nusivilti. Visada perku čia ir tik čia!
  Agnė
  ačiū už operatyvumą, už nuostabias prekes. niekad ši svetainė nėra nuvylusi!
  Nuolatinė klientė
  Prekes užsakiau pirma karta ispakavus radau dovanelę,likau maloniai nustebinta.
  erika19880602
 • SUPER aptarnavimas ir konfidencialumas.
  Negalėjau ne palikti šio pagyrimo. Gavau prekę kuria buvau užsakes ir jos laukiau. Vien tai, kad malonu gauti tai ko nori dar ir nustebino tai kad radau siurprizą veido kaukė... Malonu tai! Nors jų ir turiu.
  Ir dar ne viskas buvo ir antras voke įdėtas siurprizas knygutė kuria teks vakare paskaityti. Žodžiu Linkiu jūsų visam kolektyvui sėkmės ir sveikatos.
  Jau daug daug metų jūsų klientas. :)
  Renatas
  Patenkintas greit gavau, pakuote tobula, plius gavau dar ir dovanu:)
  Patenkintas
  Greitas pristatymas, geros kainos!
  Deividas
  Perku tik is sios parduotuves, nes geriausios kainos ir kokybe
  Mantas
Apie mus

Mūsų erotinių prekių parduotuvė išsiskiria ne tik tuo, jog bene pirmieji Lietuvoje pradėjome siūlyti sekso prekes mažomis kainomis, bet ir tuo, kad pirmieji supratome, jog apsipirkti sekso reikmenų parduotuvėje gali būti greita ir paprasta, ir tai galima padaryti visiškai anonimiškai! Mes dalyvaujame įvairiose sekso prekių parodose ir erotines prekes perkame tiesiai iš gamintojų! Tai leidžia pasiūlyti tik originalius meilės žaislus Jūsų santykių paįvairinimui.

El. parduotuvė prekės.suaugusiems.lt buvo sukurta atsižvelgiant į vartotojų poreikius, o asortimentas parinktas atsižvelgiant į Jūsų pageidavimus. Pirkėjams nuolat siūloma iki 2000 skirtingų sekso prekių bei seksualių apatinių.