Blogas

Moterų seksualinė disfunkcija

Kai kurie žmonės iki šiol linkę manyti, jog seksas yra fizinė patirtis vyrams, o moterims jis labiau emocinė ar mentalinė patirtis, todėl, kai moteris patiria tam tikrų seksualinių bėdų, jos dažnai klausiamos apie psichinę ar emocinę būklę. Tačiau, tiesa kiek kitokia ir seksas yra fizinė patirtis moterims tiek pat, kiek ir vyrams. Todėl moterų seksualinės disfunkcijos (MSD) priežastys labai dažnai gali būti susijusios tiek su fizine sveikata, tiek ir su psichologine būsena.
Moterų seksualinė disfunkcija

Jei esate moteris, kurios seksualinis gyvenimas prarado kibirkštį, nes jūsų kūnas ėmė nereaguoti, arba seksas tapo skausmingas, žinokite, kad jūs esate ne viena: maždaug 4 iš 10 moterų patiria MSD kažkuriuo gyvenimo laikotarpiu. Yra ir gera žinia – jei išsiaiškinama priežastį, problema dažnai būna lengvai išsprendžiama.

MSD pasirodyti gali bet kurio amžiaus moteriai. Dažnai pasitaiko, jog moterų libido mažėja tada, kai kinta hormonų lygis (pavyzdžiui, nėštumo ar menopauzės metu). Seksualinės problemos prasidėti gali kartu su rimtais susirgimais, įskaitant vėžinius.

Simptomai:
1. Sumažėjusi aistra ar jos nebuvimas (žemas libido ar jo nebuvimas);

2. Sunkiai išlaikomas susijaudinimas seksualinio akto metu, ar mažas susijaudinimo lygis, nepaisant didelio noro seksui;

3. Negalėjimas patirti ar problemos patiriant orgazmą;

4. Skausmas seksualinio kontakto metu.

Priežastys:
Daugybė priežasčių gali daryti įtaką moterų seksualinei disfunkcijai. Kai kurios jų yra susijusios tarpusavyje ir dėl to seksualinė disfunkcija didėja.

Fiziniai faktoriai

Daugybė skirtingų fizinių būklių gali sukelti moterų libido sumažėjimą ar jo nebuvimą: artritas, diabetas, šlapimo takų uždegimai ir kitos ligos, dubens srities operacijos, nuovargis, galvos skausmai, neurologiniai susirgimai tokie kaip sklerozė ar Parkinsono liga.

Hormoniniai faktoriai

Moterų seksualinė disfunkcija dažnai siejama su hormonų pokyčiais, pavyzdžiui, estrogenų lygio mažėjimas menopauzės metu, ar daugybė hormoninių pokyčių nėštumo metu.

Vaistų vartojimas

Daugelis vaistų grupių gali turėti įtakos seksualinei funkcijai. Pavyzdžiui, kai kurie antidepresantai, antihistamininiai vaistai, skirti aukštam kraujospūdžiui, opiatų grupės vaistai skausmui malšinti ir chemoterapiniai vaistai.

Psichologiniai ir socialiniai faktoriai

Psichologiniai faktoriai, tokie kaip negydomas nerimas, depresija, emocinis stresas ar ilgai patiriamas stresas gali sukelti seksualinę disfunkciją ir sumažinti libido. Nerimas susijęs su nėštumu gali turėti panašų libido mažinantį efektą kaip ir kiti psichologiniai faktoriai. Kitos seksualinės funkcijos priežastys gali būti susijusios su ilgai besitęsiančiais konfliktais dėl sekso su partneriu, ar bet kuris kitas jūsų santykių aspektas, taip pat kultūrinės ar religinės problemos ir nesutarimai, arba nepasitikėjimas savimi.

Gydymas ir profilaktika
Gali būti, jog nenorite apie patiriamas seksualines problemas kalbėtis su sveikatos priežiūros specialistu, tačiau privalote įsidrąsinti. Medikai gydo seksualinę disfunkciją taip pat, kaip be kurį kitą susirgimą, nes jūsų bendra sveikatos būklė labai susijusi su seksualine sveikata. Kuo būsite atviresnė apie savo seksualinį gyvenimą su gydančiu gydytoju, tuo didesnius šansus turėsite tinkamo gydimo atradimui.

Taip pat, labai svarbu atvirai pasikalbėti su partneriu apie jūsų seksualinius poreikius ir problemas. Nors daug porų apie seksą kalbėtis nelinkę, toks atsivėrimas gali ne tik padėti jūsų seksualiniam gyvenimui, bet ir sutvirtintų jūsų santykius.

Moterų seksualinės disfunkcijos gydymas yra kombinuotas iš medicininių ir ne medicininių metodų. Toks gydymas sukurtas taip, kad padėtų palaikyti jūsų fizinę ir psichologinę sveikatą.

Ne medicininis metodas:

1. Nuoširdi ir atvira komunikacija su partneriu apie seksualinius poreikius, aistras ir tai, kas nepatinka;

2.
Lubrikanto naudojimas ir (arba) šilta vonia prieš seksą;

3. Sekso pozų keitimas;

4. Gyvenimo būdo pokyčiai (alkoholio vengimas, metimas rūkyti ir sportas);

5. Kreipimasis į profesionalą, kuris specializuojasi sekso ir santykių srityje;

6.
Kėgelio pratimai dubens ir makšties raumenims stiprinti;

7. Įvairus dubens srities skausmo gydymas, jei tokį patiriate.

Medicininiai metodai:

1. Estrogenų terapija;

2. Testosterono terapija (kontraversiška);

3. Depresijos ar nerimo gydymas;

4. Bet kokios kitos ligos, darančios įtaką seksualinei funkcijai, gydymas;

5. Vaistų, kurie sukelia disfunkciją, pakeitimas.

Kalbėjimas apie seksualinę disfunkciją yra pirmas žingsnis pagalbos link. Šis susirgimas stigmatizuojamas, tačiau tikrai yra dažnas. Turite teisę į malonų ir jaudinantį seksualinį gyvenimą.

Apie mus

Mūsų erotinių prekių parduotuvė išsiskiria ne tik tuo, jog bene pirmieji Lietuvoje pradėjome siūlyti sekso prekes mažomis kainomis, bet ir tuo, kad pirmieji supratome, jog apsipirkti sekso reikmenų parduotuvėje gali būti greita ir paprasta, ir tai galima padaryti visiškai anonimiškai! Mes dalyvaujame įvairiose sekso prekių parodose ir erotines prekes perkame tiesiai iš gamintojų! Tai leidžia pasiūlyti tik originalius meilės žaislus Jūsų santykių paįvairinimui.

El. parduotuvė prekės.suaugusiems.lt buvo sukurta atsižvelgiant į vartotojų poreikius, o asortimentas parinktas atsižvelgiant į Jūsų pageidavimus. Pirkėjams nuolat siūloma iki 2000 skirtingų sekso prekių bei seksualių apatinių.