Blogas

Viskas, ką reikia žinoti apie prezervatyvus

Prezervatyvai yra barjerinės kontracepcijos rūšis arba tam tikra apsauga, naudojama sekso metu. Tai tokia priemonė, su kuria per gyvenimą susiduriame kone kiekvienas, todėl sakyti, kad žinios apie juos yra nereikalingos būtų neapdairu ir neteisinga. „Gumytė“, „sargis“, „apsauga“ ir dar daugybė pavadinimų skirti apibūdinti mažam guminiam apvalkalėliui, kuris bent 98%, pabrėžiame žodžius „bent 98%” sumažina tikimybę pastoti, beveik absoliučiai eliminuoja tikimybę užsikrėsti lytiniu būdu plintančias ligas oralinio, vaginalinio ar analinio akto metu bei, neretas atvejis - pagerina sueitį ir paverčia ją malonesne dėl to, jog yra išteptas lubrikantu. Atrodytų, kaip ir viskas aišku, tačiau ne viskas čia taip paprasta ir aišku. Visgi yra dalykų, su kuriais vertėtų susipažinti artimiau, kad kitąsyk naudodami prezervatyvus, tai darytumėte geriau ir saugiau. Taip pat jus supažindinsime ir su įvairiausiais jų tipais, kad progai pasitaikius būtų aišku ką rinktis. Žinios apie prezervatyvus yra naudingos visame pasaulyje, nes šių guminių dalykėlių per dieną žemės planetoje sunaudojama beveik 14-a milijonų. Susipažinkite, tai prezervatyvai ir štai visa naudinga informacija, kurią apie juos turite žinoti jūs!
Viskas, ką reikia žinoti apie prezervatyvus

Kas tasai prezervatyvas?

Tai dažniausiai yra iš gumos, latekso, poliuretano arba net polisopreno (jis išpopuliarėjo tik prieš gerą dešimtmetį) gaminamos priemonės, apsaugančios lytiniu aktu užsiimančius asmenis nuo LPL bei neplanuoto nėštumo. Paprastai žmonės naudoja prezervatyvus dėl kontracepcijos, tačiau vienos nakties nuotykių, sekso vakarėlių bei panašių seksualinių patirčių apsuptyje venerinių ligų prevencija yra lygiaverčiai aktualūs.

Išskirtiniai prezervatyvo bruožai yra apvali ir pailga jo forma – kuo panašesnė į vyro penį bei tai, kad bene visi prezervatyvai iš išorės yra padengti papildomu lubrikanto sluoksniu, kuris palengvina sueitį abiem pusėms. Sekspertai ir žinovai turbūt nori mus taisyti, kad mes kalbame tik apie vyriškus prezervatyvus, o juk yra ir kitokių. Taip, egzistuoja ir moteriški prezervatyvai, bet šių efektyvumas yra bent dvigubai mažesnis (statistika byloja ir apie 15-23 proc. neplanuotus nėštumus), o kadangi jų naudojimas daug labiau komplikuotas ir mažiau paplitęs – jų plačiai neapžvelginėsime. Ten, kur straipsnyje bus minimas prezervatyvas, tai kalba eis vien apie vyriškus prezervatyvus.

Truputis istorijos

Tam, kad geriau išmanytumėte bei turėtumėte plačias žinias, pravartu ir žinoti šiek tiek istorijos. Prezervatyvų istorija yra gana spalvinga ir ilga. Tik XXa. pabaigos ir XXIa. pradžios technologinis progresas nemenkai stumtelėjo viską į priekį. Taigi, nuo ko visko prasidėjo?

Archeologai ir istorikai vieningai teigia, kad prezervatyvų kelias prasideda Senovės Egipte, Antikos Graikijoje ir Romoje. Ten, skirtingai nei dabar, apsauga nuo nėštumo buvo vien moters atsakomybė, nors ją „užsimaudavo“ vyras. Azijoje iki XV-XVI a. irgi egzistavo kažkas panašaus į „sargį“, tačiau ta priemonė dengė tik penio galvutę, o ne visą penį. Senieji prezervatyvai buvo gaminami iš gyvūnų odos bei kitų jų kūno dalių ir buvo prieinami tik aukštesnių luomų atstovams ar pasiturintiems. Japonai juos gamino iš gyvūno rago arba vėžlio kiauto, kinai – iš aliejumi ištepto šilkinio popieriaus arba ėriuko žarnos... Žodžiu, viskas nebuvo taip civilizuota ir rafinuota.

Tad žmonės taip ir gyveno. Prostitutės, nenorėdamos pastoti kartkartėmis irgi naudodavo tokią apsaugos priemonę, bet tai būdavo retas ir labai diskomfortiškas pasirinkimas, neteikęs malonumo nė vienai pusei. Tačiau štai XVIa. renesanso Italijoje pradėtas pastebėti sąryšis tarp prezervatyvų bei kitų seksualinės apsaugos priemonių ir apsisaugojimo nuo lytiniu būdu plintančios ligos. Kaip tai bebūtų gerai, prezervatyvai tuometėje Europoje ir pasaulyje buvo ribinėje/pilkojoje zonoje esanti turtuolių ir išsilavinusių žmonių priemonė, kadangi bažnyčia kontracepciją ir akto darymą bet kam apart stengimosi pratęsti žmogiškąją giminę, smerkė kaip amoralų ir negarbingą dalykėlį.

Gyvenimas toliau ėjo sava vaga, iki kol XIXa. pabaigoje prezervatyvai tapo prieinamesni žemesniųjų klasių atstovams. Pramonės perversmas palengvino gamybą ir prezervatyvų produkcijos kaštai pasidarė žemi, tad tapo įmanoma juos siūlyti ir paprastiems piliečiams. Nepaisant visko, nauja priemonė ir skeptiškas visuomenės požiūris į kontracepciją tikrai nereiškė, kad naujųjų „sargių“ paplitimas buvo didelis. Siautėjo sifilis, gonorėja, chlamidiozė, cholera, nors prezervatyvų įsigyti galėjo jau dauguma Vakarų pasaulio gyventojų. Dalis to buvo prezervatyvų naujumas žmonių kasdienybė, dalis ir nepatikima to meto gamyba (technologija buvo nauja) ir vis plyštantys kontraceptikai. Pasitikėjimas tokia priemone augo labai lėtai.

Tačiau 1912 metais, mūsų kaimyno, lenko Julio Fromo dėka, guminiai prezervatyvai imti lubrikuoti – prasidėjo lėta, tačiau užtikrinta seksualinė revoliucija. Lubrikuoti prezervatyvai užtikrino: didesnį malonumą, didesnį jų patvarumą ir atvėrė įvairias galimybes pridėti jiems kvapo, slidumo, kitų įmantrių savybių. Per keliasdešimt metų prezervatyvai tapo prieinami ir parduotuvėse, vaistinėse ir dabar jų galima įsigyti beveik visose pasaulio prekybos vietose. Tad štai tokia ta prezervatyvų istorija.

Kaip naudoti prezervatyvą?

Istorija ir istorinės žinios yra tik teorinės. Laikas pereiti prie praktikos. Prezervatyvo naudojimas yra gana paprastas. Tikriausiai dėl paprasto naudojimo ir gana nedidelės kainos, būtent ši priemonė paplito visame pasaulyje. Iš visų barjerinės kontracepcijos priemonių ši bus pigiausia ir mažiausiai trikdys akto malonumams.

Iš pakuotės išimtas prezervatyvas būna neišvyniotas ir atrodo, kaip tikrų tikriausia kepurėlė, skirta peniui. Kepurėlė užmaunama ant penio galvutės ir vyniojama atgal, kol pilnai išnaudojamas prezervatyvo ilgis arba pasiekiamas norimas padengimas. Kai kas rekomenduoja penį šiek tiek atsmaukti (jeigu esate neapipjaustyti), kad būtų atidengta varpos galvutė ir tik tada užsimauti prezervatyvą, tačiau daugumai vyrų, kurie nėra apipjaustyti, dėl stiprios erekcijos prieš seksą, oda pakankamai atsismaukia savaime, o būtinybės tą daryti tikrai nėra, todėl spręsti reikia pagal save ir savo komfortą. 

Svarbus aspektas yra ir tinkamas „užmovimas“. Reikėtų orientuotis taip, kad „sargis“ būtų maksimaliai atvyniotas, tačiau nekabotų „palaidai“, turėtų likti pakankamas įtempimas. Jei gumytė dengs per mažą penio dalį – jis neapsaugos, jeigu jis bus per daug laisvas – nejausite malonumo, jo nejaus ir moteris. Būna, kad ir pilnai išvyniotas prezervatyvas neuždengia viso penio – nepanikuokite, tai normalu. Kitam kartui rinkitės ilgesnį arba didesnių matmenų prezervatyvą.

Prezervatyvo gale randamas tam tikras iškilumas, vadinamoji taurelė arba antgalis, kuriame surenkama ejakuliacijos metu išsiliejusi sperma bei akto metu išsiskiriantis prejakuliatas. Taip moteris apsaugoma nuo jūsų sėklos patekimo į jos kiaušides.

Kadangi prezervatyvai yra gaminami iš pačių įvairiausių medžiagų, yra tam tikros papildomos naudojimo taisyklės. Daugiausiai jos liečia papildomo lubrikanto naudojimą šalia prezervatyvų. Aktualu ir ilguose sekso maratonuose, ir prieš analinį seksą, ir kai naudojate žaisliukus ar kažką panašaus. Jeigu prezervatyvas iš latekso – naudokite tik vandens pagrindo lubrikantą, jokiais būdais netepkite aliejinio pagrindo geliais, losjonu t.t. Tai gali suardyti prezervatyvą ir net „nebaigus“ moters viduje, sukelti neplanuotą nėštumą, perduoti LPL... Nors perkant kokybiškus prezervatyvus internetu ar realioje fizinėje parduotuvėje grėsmė plyšimui ir suirimui yra beveik neegzistuojanti, pajutę, jog prezervatyvas plyšo ar suiro akto metu – kuo greičiau jį pakeiskite nauju. Išimtinais atvejais (vienetai iš dešimčių tūkstančių) toks nutikimas gali būti ir be netinkamo lubrikanto, bet, kaip minėjome – tai be galo reta ir mažai tikėtina.

Jeigu norite papildomai apsisaugoti, jaunos poros dažnai „patikrina“ prezervatyvus po akto pakišdami juos po vandens srove. Jeigu vanduo išlieka prezervatyvo viduje – viskas gerai, jeigu ne – reiškiasi prezervatyvas buvo nesandarus ir reikia plano B, greitos kontracepcijos tabletės. Kitos poros taip pat sutaria mylėtis su dviem prezervatyvais iškart, trečios nenaudoja plonų ir renkasi tik prezervatyvus storomis sienelėmis (Ultra safe tipo), kurie plyšta sunkiau už plonus.

Kokių rūšių prezervatyvų yra

Visokių. Pradėkime nuo pačių paprasčiausių prezervatyvų. Dauguma pasaulyje dabar parduodamų prezervatyvų yra daromi iš latekso. Guma irgi yra populiari, bet nebe tokia, kaip lateksas. XXI-ame amžiuje taip pat yra įmantrių plastiko audinių, šešiakampės (hex) audinio struktūros junginių bei daug kitų rūšių. Kuri geriausia? Labai individualus klausimas, į kurį atsakyti galite tik patys sau. Šiaip parduotuvėse rasite ne vieną prezervatyvų rūšį, tad tam, kad išsirinkti, atėjus laikui, būtų kuo lengviau, mes jums pateiksimevisų populiariausių „sargių“ rūšių pavyzdžius, kad praplėstumėte savo žinias ir žinotumėte ką ir kokiomis progomis rinktis!

Klasikiniai prezervatyvaiPasante„Regular“

 

Paprastieji prezervatyvai arba apsauga be jokių papildomų „priedų“ užtikrina saugų seksą ir neleidžia plisti lytinėms ligoms. Jie nėra nei ypatingai ploni, nei ypatingai lubrikuoti, nei ypatingai stori. Standartinis, visiems tinkantis variantas, kur malonumas dera su praktiškumu. Čia geriausiai tinka frazė: „Nereikia išradinėti dviračio.“ Yra ir kitų firmų paprastųjų prezervatyvų, tokius gamina ir Durex, LifeStyles... Dažniausiai pats pavadinimas atspindi, jog prezervatyvas yra paprastas, standartinis Basic, Classic, o taip pat apstu ir kitų firmų pasirinkimų. Jų storis būna maždaug 0,06-0,07 mm, jie neturi išskirtinio kvapo ar kitų iškart pastebimų išskirtinų bruožų. Klasikiniam vaniliniam seksui arba kada aistra paima netikėtai – klasikinis prezervatyvas gėdos nepadarys.

Atidedantys prezervatyvai Pasante Infinity „Delay“

 

Jeigu jums patinka ilgesni žaidimai lovoje arba susiduriate su jūsų pačių ar partnerės netenkinančia per ankstyva ejakuliacija, rinkitės atidedančius prezervatyvus. Jie dažniausiai atrodo kaip paprasti prezervatyvai, kainuoja labai panašiai, tačiau iš vidaus būna patepti specialiu lubrikantu, kurio sudėtyje yra lidokaino arba benzokaino. Šios medžiagos, esančios tepalo pavidale, sumažina penio jautrumą, padeda atidėti ejakuliaciją. Kitų firmų prezervatyvai dažniausiai jau ant pakuotės nurodo tai, kad yra sukurti ilgesniam aktui, uždelsia ejakuliaciją (Delay, longer sex...).

Šildantys prezervatyvai Pasante „Warming“

 

Šių prezervatyvų tikslas – sukelti malonią šilumą juos naudojančiam vyrui, o būtent šis modelis Pasante „Warming“ dar yra „apginkluotas“ ir iškilumais arba ranteliais, kad papildomą malonumą jaustų ir moteris. Šilumos pojūtį ir sensaciją sukelia ypatingas, iš vidaus suteptas lubrikantas. Sekso metu šiluma užtikrins didesnį atsipalaidavimą, galėsite daugiau dėmesio sutelkti į glamones, švelnumą, nebus absoliučiai jokio diskomforto.

Rantuoti prezervatyvai/ prezervatyvai su iškilumais Pasante Passion „Ribbed“

 

Prezervatyvai su ranteliais labiau domina moteris, o ne vyrus. Kodėl? Ogi todėl, kad užsimovęs šio tipo prezervatyvą Pasante Passion „Ribbed“ ant penio, vyras nejaus labai didelio skirtumo, bet moteriai tai bus visiškai kitokia, malonesnė patirtis. Iškilumai labai maloniai stimuliuoja vidines makšties sieneles, sukuria didesnį malonumą įsiskverbimo metu, atsiranda didesnė tikimybė jai greičiau pasiekti orgazmą. Įvairiausių gamintojų produkcija būna dengiama bangelėmis, ranteliais, gumbeliais ir pačiomis įvairiausiomis tekstūromis. Visos jos yra ypatingos ir vertos jūsų dėmesio.

Šaldantys prezervatyvai Pasante „Cooling“

 

Yra kelių tipų šaldantys prezervatyvai. Vieni – tiesiog šaldo vyro intymias vietas ir sukelia malonius dilgčiojimus bei sensacijas, o kiti, kaip Pasante Cooling turi ir iškilumus išorėje. Pastarieji padidina malonumą ir moteriai. Specialiu šaldančiu lubrikantu iš vidaus ištepti prezervatyvai net įprastą aktą gali paversti ypatingu, kadangi vyro erogeninės zonos į šaldančią sensaciją reaguoja labai stipriai. Netikite? Paprašykite, jog partnerė pakramtytų mėtinę gumą ir padarytų jums oralinį arba pažaiskite su ledukais – sensacija bus stipresnė ir visiškai nauja.

Kvapnūs prezervatyvai bei prezervatyvai su skoniuPasante „Tropical“

 

Yra kvapūs prezervatyvai. Jie pasižymi maloniais vaisiniais ar skaniai kvepiančių produktų aromatais (uogos, šokoladas, vaisiai...). Dėl tokio malonaus aplink tvyrančio dvelksmo, aktas tampa intymesnis, smagesnis. Kiti prezervatyvai turi skonį, tad juos būtų galima naudoti ir oralinio, ir vaginalinio akto metu bei pajusti naujų pojūčių. Merginos ir moterys gali su pasimėgavimu atlikti oralinį, nes dabar tai bus dar maloniau nei bet kada anksčiau. PasanteTropical turi ne tik tropinių vaisių aromatą, bet ir skonį. Skonį ir aromatą sukuria specialus, žmogui, jo odai ir kūnui nekenksmingas lubrikantas. Specialistai dažnai nerekomenduoja atlikti oralinį su prezervatyvu, jeigu prieš tai vyko vaginalinis aktas, geriau viską darykite atvirkščiai. Šie prezervatyvai dažnai gaminami iš silikono.

Didesni prezervatyvaiDUREX XL

 

Jeigu įprastas „sargis“ kelia diskomfortą ir pernelyg smarkiai apspaudžia jūsų penį, rinkitės didesnio dydžio prezervatyvą. Dažniausiai jie žymimi „Large“, „XL“, „Big“ ir kitais pavadinimais, kad būtų lengva atskirti juos nuo įprasto produkto. Didesni prezervatyvai yra truputėlį didesnio skersmens bei ilgesni, tačiau visos kitos savybės – identiškos. Ne kiekvienam šie prezervatyvai tiks, bet susiduriantiems su diskomfortu dėl standartinio dydžio – verta pabandyti.

Mažesni prezervatyvai

Tokie sargiai yra ypač paklausūs Azijos rinkoje. Jie yra kiek trumpesni už įprastus bei mažesnio skersmens už standartinius prezervatyvus. Lietuvoje jie nėra labai populiarūs.

Žaismingi prezervatyvaiPasante „Glow“

 

Čia jau pasirinkimo yra daug. Žaismingų arba netradicinių prezervatyvų kategorijoje galima rasti visko, nuo pačių keisčiausių aromatų bei skonių iki įdomių formų ar spalvų. Visgi vienas sargių tipas sukurs išskirtinai žavius pojūčius bei pavers seksą tikrų tikriausiu šviesų šou. Kaip? Jis švies tamsoje. Tiek pats lateksas, tiek jį dengiantis lubrikantas pasižymi savybėmis, kurios leidžia medžiagai šviesti tamsoje, todėl seksas su Pasante „Glow“  tampa daug smagesniu.

Pasaulyje rastumėte ir dar labai daug skirtingų prezervatyvų tipų, dėl to nėra jokios abejonės. Parduotuvėse galite rasti šešiakampio audinio, labai rantuoto ir ypatingai keistų formų prezervatyvų, kurie turi savo auditoriją. Visgi tie, mūsų aukščiau išvardinti tipai – dažniausiai perkami ir didžiausio lietuvių bei pasaulio žmonių dėmesio sulaukiantys produktai.

Kokius prezervatyvus renkasi moterys ir vyrai visame pasaulyje

Nors pasaulyje per dieną parduodama arti vieno milijono prezervatyvų pakuočių, Lietuvos rinkos rezultatai tikrai nedaro didelės įtakos globaliems trendams. Čia per dieną turėtų būti parduodama keli tūkstančiai pakuočių, kas mūsų mastu yra tikrai nemažai. Populiarumo rodikliai yra įdomūs visiems, nes jie parodo kokia produkcija yra reikalingiausia, mėgiamiausia ir pati populiariausia. Pasaulyje, tarp vyrų rasime šias, penkias populiariausias prezervatyvų rūšis (ne eilės tvarka):

  • Mažesni prezervatyvai;
  • Itin ploni;
  • Itin dideli;
  • Labai lubrikuoti;
  • Su ranteliais

Tarp moterų:

  • Su kvapu/aromatizuoti;
  • Saugūs arba storesni;
  • Su ranteliais;
  • Su daugiau lubrikanto;
  • Su skoniu

Saugus seksas – prioritetas Nr.1

Beveik 100 procentų prezervatyvų naudotojų įvardina du pagrindinius siekius, dėl kurių jie naudoja šias apsaugos priemones. Tai yra neplanuoto nėštumo vengimas bei apsauga nuo lytiniu būdu plintančių ligų. Nors nėštumo galima išvengti ir laiku nutraukiant lytinį aktą, tai yra daug mažiau efektyvu už prezervatyvo naudojimą (~90 proc. prieš 98+ proc.), na, o lytinių ligų išvengti be apsaugos – beveik neįmanoma. Visgi, jei jūs esate su prezervatyvu, tada viskas apsiverčia aukštyn kojomis. Užsikrėsti tampa beveik neįmanoma. Žinokite, kad prezervatyvas, kaip ir maisto produktas ar mašinos alyva, turi galiojimo laiką. Dažniausiai tai yra laikotarpis tarp vienerių ir šešerių metų. Po to, prezervatyvą, jeigu jis liko nepanaudotas, reikėtų išmesti ir pakeisti nauju.

Keletas kitų patarimų saugiam seksui su prezervatyvu garantuoti:

  • Geriau pakuotę atplėšinėkite ranka, o ne dantimis, kadangi dantimi galite suardyti dangą, padaryti mini įplyšimą;
  • Jeigu akto metu penis suglemba, o norite aktą tęsti – pakeiskite visą gumytę, pakartotinai sukietėjęs penis nebūtinai pritaps prie jau pratampyto prezervatyvo, o pastarasis dar gali nuo pakartotinos įtampos ir įplyšti;
  • Piniginėje esančias „gumytes“ kas tam tikrą laiką keiskite, neleiskite joms ten užsibūti per ilgai, nes per ilgą lankstymą ir spaudinėjimą jie gali įplyšti;
  • Jeigu pavyksta, geriau rinkitės savo pačių įsigytas gumytes. Nebent labai pasitikite kitu žmogumi, prezervatyvais rūpinkitės patys. Jūs nežinote, kaip kiti asmenys jomis rūpinasi;

Na štai, praplėtėte savo esamas arba įgijote visiškai naujų žinių apie prezervatyvus. Tai jums bus labai naudinga informacija, kadangi su šių priemonių naudojimu, jei dar nesusidūrėte, ateityje tikrai ne kartą susitiksite. Svarbiausia suprasti, kad juos naudoti reikia dėl pagarbos sau, kitiems ir savo bei kitų asmenų sveikatai, pasirinkimo laisvei. Mylėkitės į sveikatą ir išlikite saugūs!

Apie mus

Mūsų erotinių prekių parduotuvė išsiskiria ne tik tuo, jog bene pirmieji Lietuvoje pradėjome siūlyti sekso prekes mažomis kainomis, bet ir tuo, kad pirmieji supratome, jog apsipirkti sekso reikmenų parduotuvėje gali būti greita ir paprasta, ir tai galima padaryti visiškai anonimiškai! Mes dalyvaujame įvairiose sekso prekių parodose ir erotines prekes perkame tiesiai iš gamintojų! Tai leidžia pasiūlyti tik originalius meilės žaislus Jūsų santykių paįvairinimui.

El. parduotuvė prekės.suaugusiems.lt buvo sukurta atsižvelgiant į vartotojų poreikius, o asortimentas parinktas atsižvelgiant į Jūsų pageidavimus. Pirkėjams nuolat siūloma iki 2000 skirtingų sekso prekių bei seksualių apatinių.